Mitchell (5V) wint Nationale Scheikundeolympiade

Mitchell Rikken uit 5-vwo heeft vrijdag de nationale scheikunde olympiade gewonnen!🥇 Vorig jaar behaalde Mitchell de tweede plaats, maar dit jaar mocht hij de hoogste trede van het podium betreden. De Nationale Scheikundeolympiade 2022 vond, na twee voorrondes, afgelopen week plaats in Terneuzen. Deze intensieve week wordt afgesloten met een theoretisch en een praktisch examen. Mitchell: “Het mooie was dat ik voor de toets super relaxed was, na de toets toen iedereen het erover had kwam de stress pas.” De beste vier deelnemers vormen het Nederlandse team voor de Internationale Chemie Olympiade. Dat betekent dus dat Mitchell Nederland net als vorig jaar mag vertegenwoordigen.

Overigens ging hij er ook nog eens met de duurzaamheidsprijs vandoor omdat hij de beste debater bleek te zijn in het gesprek over hoe de scheikunde kan bijdragen aan een oplossing voor de klimaatproblematiek. Mitchell zelf spreekt trouwens liever van een ‘energieprobleem’. Mitchell, gefeliciteerd met je unieke prestatie!